IMDB’deki İlk 5 Film

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Dünya üzerindeki izlenme sayısı ve aldığı puanlarla IMDB’de adını ilk 5 sıraya yazdırmayı başaran, konuları bakımından akıllarda kalan, yoğun izleyici kitlesiyle rekor kıran, unutulmaz sahneleriyle heyecanlı anlar yaşatan ve izlenme oranları en yüksek 5 film;

The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli)

Esaretin Bedeli Replikler

1994 Amerikan yapımlı dram filmidir. Kariyerinde yükselme aşamasındayken karısının ihanetiyle çılgına dönen Andy karısını ve sevgilisini öldürerek ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. IMDB’de 1.748.010’dan fazla kişiden oy alarak, 10 üzerinden 9.2 puan alarak adını ilk sıralara yazdırmayı başaran filmlerden biri olmuştur.

The Godfather (Baba)

the godfather quotes

Bir göç hikâyesini konu alan bu film, Sicilyadan, Amerika’ya göç eden Corleone ailesinin yaşam mücadelesini anlatan bir filmdir. IMBD’de yine 9,2 puan alan filmlerden biri olarak ilk sıralarda yer alır.

12 Angry Men (12 Öfkeli Adam)

12 angry men quotes

Babasının cinayetinden sorumlu tutulan bir adamın yargılanmasını konu alan bir filmdir. Jüri çoğunluğu suçlu olduğunu söylerken 1 jürinin karşıt kararı kafaları karıştırır. İzlenme oranı oldukça yüksek olan bu film 8,9 puan alan filmlerdendir.

Schindler’s List (Schindler’in Listesi)

Schindlers-List-quotes

2. Dünya savaşı sıralarında Nazi Almanya’sının girişimci oskarlarından olan Schindler, askeriye için ürettiği metal kapları kapsayan bir fabrika kurmasını ve bu fabrikada sadece Yahudi olmaları sebebiyle Alman Nazilerinin hedefi olan insanları korumasını anlatan 8,9 puan alan filmlerdendir.

The Lord of the Rings: The Return of the King (Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü)

lord of the rings

İyi ve kötünün birbiri ile olan mücadelesini fantastik bir senaryo ile anlatan ve sinema tarihindeki diğer yapıtlardan çok farklı teknikler kullanılarak çekilmesi sebebiyle   izleyici kitlesi oldukça yüksek olan 8,8 puan alan bir filmdir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği Replikleri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir