Eşkıya Replikleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Eşkıya, 29 Kasım 1996 tarihinde vizyona girmiştir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Yavuz Turgul yapmıştır. Başrollerini Şener Şen, Uğur Yücel, Şermin Hürmeriç, Yeşim Salkım, Kamuran Usluer, Ülkü Duru, Özkan Uğur, Necdet Mahfi Ayral, Kayhan Yıldızoğlu, Güven Hokna ve Kemal İnce paylaşmıştır.

Eşkıya
 1. “Seni çok seviyorum lan, çok seviyorum. Gebericem ulan bu sevgiden.”
 2. “Hayatın sevda karşısında ne önemi var.”
 3. “Sen maphusa gittikten sonra düzen bozuldu eşkıya. Kötüler bu işte galip geldi. Ezilenler ezildi.”
 4. “Nerdesin ya? Kayboldun sandım!”
  – “Kayboldum.”
 5. “Ben ömrümce bu dakka için yaşamışım. Artık ne olursa olsun, önemi yoktur. Seni gelip alacam. Beni bekleyesin, Keje.”
 6. “Bir gün dağda bir kurtla burun buruna geldim, tüfeğimi doğrulttum ona, o da hırlamaya başladı. Dedim ki kendi kendime; biraz sonra ikimizden biri yok olup gidecek, kimin gücü kime yeterse. Haydi git. Sen daha çok gençsin, yazıktır sana.”
 7. “Çocuğun ölümünün ne önemi var. Keje’yi alıp gitseydin aşkın için bir şey yapacaktın. Ama sen Keje’yi bir insan hayatına feda ettin. Sevdiğin kadını kıytırık bir herifin hayatı için harcadın. Halbuki o kadın seni bir ömür bekledi.”
 8. “Çok korkuyorum eşkiya beni bırakma, çok korkuyorum çok.”
  – “Korkma sadece toprağa gideceksin, sonra toprak olacaksın, sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin oradan özüne ulaşacaksın çiçeği özüne bir arı konacak, belki belki o arı ben olacağım.”
 9. “Burası neresi ya?”
  – “İstanbul.”
  “İstanbul ha..”
  – “Neresi olacak ki?”
  “İstanbul ha, burdan görünüşü bizim oralara benziyir. Ovalar dağlar şehirler vardır. Cudinin tepesindeyim sanki.”
 10. “Beni hapiste vurdular ölmedim. Hastalandım bi ciğerimi orda bıraktım gene ölmedim. Çok dövdüler beni kan kustum ama ölmedim, yaşadım, seni bir kez daha görebilmek için yaşadım. Şimdi bana dediler ki; kimse sesini duyamıyormuş. Susmuşsun. Benimle de konuşmayacak mısın Keje? Sesini duyamayacak mıyım?”
 11. “Hatırlar mısın çocukken seninle kındık oynardık. Hep ben seni yenerdim. Sen bir gün bile neden hep ben yeniliyorum diye sormadın. Ben hep aldattım.”
 12. “Kaldı mı artık dağlarda eşkıya emmi, eşkıya artık şehirde.”
 13. “Niye affa uğramadın abi ya?”
  – “İçerde 3 kişiyi daha öldürmüşem.”
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Kaybedenler Kulübü Replikleri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir