En Duygusal Diziler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Kimi insan film izlerken aksiyon ögelerinden hoşlanır kimi ise kahkahalarla gülmek ister. Bir de duygusal anlarında güzel bir film açarak ağlamak isteyen insanlar vardır. Siz de onlar arasında mısınız?

O halde yürek burkan hikayeleri ile izleyenleri gözyaşlarına boğacak en duygusal diziler listemizi vakit kaybetmeden incelemeye başlamalısınız;

Orange is the New Black

orange is the new black quotes

2013 senesinde izleyiciye sunulan dizi, her ne kadar komedi türünde yer alsa da içerisinde hem dram hem de aksiyon barındırmakta. My Year in a Women’s Prison isimli kitaptaki gerçek anılardan uyarlanan dizide hapse giren Piper Chapman isimli lezbiyen bir kadının öyküsü aktarılmakta. Toplumdaki yanlışları, suçluların hayatlarını ve ABD hapishanelerine dair gerçekleri ortaya koyan bu diziyi izlerken eğlendiğiniz kadar hüzünleneceksiniz de.

Chernobyl

chernobyl dizi replikleri

Dizi, konusunu Ukrayna’da 1986 senesinde gerçekleşen ve dizi ile aynı ismi taşıyan Çernobil patlamasından almaktadır. Yakın geçmişte tanık olunan en acı felaketlerden biri olan bu olayı izlerken hem ağlayacak hem de şimdiye kadar bilmediğiniz birçok gerçekle yüzleşeceksiniz.

After Life

after life quotes

Dizinin ana karakteri Tony, her şeye sahip olduğu bir hayata sahipken eşini bir hastalık sebebiyle kaybeder. Bu kaybın ardından insan ilişkilerinde sorunlar yaşayan Tony, hayata tutunmakta oldukça zorlanır. Aşk dolu bir eşin acısını hayatın en gerçek noktaları ile ele alan bu diziyi izlerken samimi öyküsüne kapılmaktan kendinizi alıkoyamayacaksınız.

When They See Us

when they see us quotes

Gerçek hayatta yaşanmış bir olaya dayanan yapımda suçsuz oldukları halde işkence ile suç işledikleri kabul ettirilmiş 5 çocuğun hikâyesi anlatılmakta. Renklerinden dolayı toplumdan dışlanan ve adalete karşı verdikleri savaşta en güzel yıllarını kaybeden bu çocukların öyküsünü diziden sonra araştırmayı unutmamalısınız.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  La Casa De Papel Benzeri Diziler

This is England

this is england quotes

1986, 1988 ve 1990 yılları ile devam eden bu dizi aslında onunla aynı ismi taşıyan This is England filmiyle aynı konuyu taşımakta. En iyi drama dizileri arasında gösterilen bu klasik eser, Shaun isimli küçük bir çocuğun Falkland Savaşı esnasında babasını kaybetmesi ve sonrasında hayata olan bakış açısını sizlere aktaracak.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir