Bir Başkadır Replikleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Bir Başkadır, ilk sezonunu 12 Kasım 2020 tarihinde yayımlamıştır. Zıt hayatların, zıt hayallerin birbirinden bu kadar ayrımlı olmasına rağmen ortak bir noktada buluşmasını ve bu hayatların değişimini anlatmaktadır.

Dizinin yönetmenliğini ve senaristliğini Berkun Oya yapmıştır. Başrollerini ise Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Defne Kayalar ve Tülin Özen paylaşmıştır.

bir başkadır sözleri

İşte Bir Başkadır Dizi Sözleri

 1. “Neden bağırıyor şu Meryem’e abisi sürekli? Deli misin abi sen? Agresyona bak.”
 2. “Kalkın la oynayak azıcık.”
 3. “İnsanlarla gerçek samimi ilişkiler kurmak istiyorsan, kendileri olmalarına izin vermen lazım.”
 4. “İyi insan, kötü insan değil ama normal insan değil abla.”
 5. “Bir şeylerin taklidini yapmaktan sıkıldım. Yaşayamadığım duyguları yaşıyormuş gibi taklit etmekten sıkıldım. Bir tane doğru düzgün adamla karşılaşabilmek için abuk sabuk ortamlara girmekten, leş gibi eve dönmekten, her sabah bir başına o evin içinde uyanıp, yeter, sıkıldım artık. Yetsin, bitsin, mesleğini de, glütenini de s*keyim.”
 6. “Yaşayamadığım duyguları yaşıyormuşum gibi taklit etmekten sıkıldım.”
 7. “Sensin kafanın içinde bi kışlaya kapattın kendini. Kendi acına asker ettin kendini. Bi terhis olamadın Ruhiye artık, şafak kaç? Artık gelsin ya yazık günah.”
 8. “Yenge nereye gittiğini sorabiliyor muyuz?”
 9. “Yüzük seviyorum bi de abla ben. Evlenmek istedin mi diye sordun ya.”
 10. “Sen de bir konuyu hemen konu yapıyon Abla”
 11. “35 sene önce, gebe anamın karnına o tekmeyi kim attıysa, bugün de birileri atıyor o tekmeyi. Kim sürüklediyse buraya bizi, yerimizden yurdumuzdan edip, 35 sene önce. Atanın yüzü değişiyor, adı değişiyor ama birileri bir yerlerde yiyor o tekmeyi ve sen benim kardeşim, 35 sene önce o tekmeyi yiyen kadının evladı, o içerideki garibin kardeşi. Bugün kim atıyorsa o tekmeyi gidip, ayaklarının altını öpüyorsun. Görmüyor musun? Nasıl bu kadar sağır olabildin? Nasıl dönüştü benim kardeşim buna? Nasıl dönüştün? Görmüyor musun bizi nasıl birbirimize düşürdüklerini? Görmüyor musun?”
 12. “Takmış kızın tesettürüne. Kendi kafasında çuvalla geziyor farkında değil. Yani farkında da en kötüsü o zaten. Hem yapıyor hem farkında hem de hem suçladı hem akladı kendini, sonra kapatalım konuyu dedi çıktı işin içinden. O kadar tipik ki.”
 13. “İzin ver annen senle konuşacak, pencereden giren rüzgar, camda öten kuş olacak, sen sadece izin ver.”
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Sokağın Çocukları Replikleri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir