13 Reasons Why Benzeri Diziler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

13 Reasons Why dizisi, izleyen herkesi kendine hayran bırakırken aynı zamanda bitişiyle de ardında bir boşluk yarattı. Siz de geçmiş ve geleceği harmanlayarak ismini başarılı yapımlar arasına yazdıran bu gençlik dizisini bir çırpıda bitirenlerden misiniz?

Hemde benzeri bir dizi arayışında olanlardansanız 13 Reasons Why Benzeri Diziler listemizi hemen incelemeye başlamalısınız;

Rivardale

riverdale dizisi

2017 yapımı dizinin konusunda her şeyin oldukça sıradan göründüğü Rivandale kasabasında Jason Blossom’un boğulmasıyla birlikte esrarengiz olaylar gelişmeye başlar. Cesedine ulaşılamayan lise öğrencisi, ölümüyle kasabadaki herkesi üzerken ardında birçok soru da bırakmıştır. Bu soru işaretlerini çözmek isteyen Veronica Lodge, Betty Cooper ve Archie Andrew isimli 3 arkadaş bu ölümün ardındaki gizem için araştırmalara başlayarak sizleri nefes kesen bir maceraya sürükleyecek.

Elite

elite dizisi

Maria Pedreza, Mine El Hammani ve Jamie Lorente gibi başarılı oyuncuların kadrosunda yer aldığı Elite dizisi, toplumda yaşanan kültür çatışmalarını başarılı bir şekilde ele almaktadır. Liseye gelen 3 yeni öğrencinin hayatı üzerinden İspanyol zengin ailelerin yaşamlarını ortaya koyan, diziyi izlerken olay örgüsünden çıkamayacak ve izlediğinize asla pişman olmayacaksınız.

Aşk 101

aşk 101

Türk dizi yapımları arasında isminden oldukça fazla söz ettiren Aşk 101 dizisi orijinal bir Netflix yapımıdır. Geçtiğimiz aylarda seyirciyle buluşan bu dizide 1990’lı senelerde öğrenci olan karakterlerin lise yıllarındaki ve şimdiki hayatları birbirine geçerek aktarılmaktadır. Okulun asi öğrencilerinden oluşan bir grubun maceraları ve başka insanlara etkisini gözler önüne seren bu dizide izleyen herkes mutlaka kendinden bir parça bulacak.

The End of the F…ing World

the-end-of-f-ing-world dizisi

2017 senesinde başlayan bu dizi, Alyssa ve James isimli ergenlik çağındaki iki gencin hayatlarındaki olumsuzluklara tepki olarak evden kaçışları ve sonrasında gelişen maceraları konu edinmekte. Sağlıksız aile ilişkileri, gençlik isyanları ve hayata dair şikayetleri sürükleyici bir şekilde aktaran dizi. İçerdiği klişelere rağmen en popüler diziler arasında yer almayı başarmıştır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  The Lord of the Rings: The Rings of Power Replikleri

I Am Not Okay with This

i-am-not-okay-with-this-dizisi

15 yaşında ve tele kinetik güçlere sahip olan Sydney isimli lise öğrencisi. Bu güçleri keşfetme serüvenini ekranlara taşıyan ve 13 Reasons Why tadındaki bu dizi cinsellik, aşk ve lise yıllarını farklı maceralarla aktararak sizi kendine hayran bırakmayı başaracak.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir